SN74F86DR
MFR.Part #
SN74F86DR
JLCPCB Part #
C2878692
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 2.5V~3.4V、2.7V 20mA 2V 300mV~500mV 4 4.5V~5.5V 74F Series 7ns@5V,50pF 800mV XOR Gate SOIC-14 Logic Gates ROHS