SN74F574N
MFR.Part #
SN74F574N
JLCPCB Part #
C1550138
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 100MHz 24mA 3mA 4.5V~5.5V 74F Series 8 8.5ns@5V,50pF D-Type Rising Edge PDIP-20 Flip Flops ROHS