SN74F244NSR
MFR.Part #
SN74F244NSR
JLCPCB Part #
C1848208
Package
SO-20-208mil
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 3.6ns@5V,50pF 4 4.5V~5.5V 64mA 74F 90mA Tri-State Unidirectional SO-20-208mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS