SN74F126DR
MFR.Part #
SN74F126DR
JLCPCB Part #
C2867621
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 4 4.5V~5.5V 6.5ns@5V,50pF 64mA 74F Tri-State Unidirectional SOIC-14 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS