SN74F125DR
MFR.Part #
SN74F125DR
JLCPCB Part #
C2675540
Package
SOIC-14
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State SOIC-14 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS