SN74F126NS
MFR.Part #
SN74F126NS
JLCPCB Part #
C3756842
Package
SO-14
Description
0℃~+70℃ 1 15mA 39mA 4 4.5V~5.5V 64mA 74F Tri-State SO-14 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS