SN74F112D
MFR.Part #
SN74F112D
JLCPCB Part #
C1549957
Package
SOIC-16
Description
0℃~+70℃ 1 130MHz 19mA 1mA 2 20mA 4.5V~5.5V 6.5ns@5V,50pF 74F Series Complementary Falling Edge JK-Type Set and Reset SOIC-16 Flip Flops ROHS