74F112SC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74F112SC
JLCPCB Part #
C3826813
Package
SOIC-16
Description
0℃~+70℃ 1 105MHz 19mA 1mA 2 20mA 4.5V~5.5V 6.5ns@5V,50pF 74F Series Complementary Falling Edge JK-Type Set and Reset SOIC-16 Flip Flops ROHS