SN74AC240DW
MFR.Part #
SN74AC240DW
JLCPCB Part #
C2871437
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 2V~6V 4 74AC Tri-State SOIC-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS