SN74ABT640N
MFR.Part #
SN74ABT640N
JLCPCB Part #
C2870744
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+85℃ 1 32mA 4.5V~5.5V 64mA 74ABT 8 Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS