LP5952LC-1.2
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5952LC-1.2
JLCPCB Part #
C3749090
Package
USON-6(2x2)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 250mV@(350mA) 28uA 350mA 4.5V 80dB@(10Hz) Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive USON-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS