LP5951MF-1.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5951MF-1.5
JLCPCB Part #
C3744936
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 150mA 350mV@(150mA) 5.5V 55uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS