LP5907QMFX-4.5Q1
MFR.Part #
LP5907QMFX-4.5Q1
JLCPCB Part #
C440386
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12uA 250mA 250mV@(250mA) 4.5V 5.5V 6.5uVrms 82dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS