LP5900TL-2.6
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5900TL-2.6
JLCPCB Part #
C3747916
Package
DSBGA-4(1x1)
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 150mV@(150mA) 2.6V 5.5V 50uA 85dB@(100Hz) Fixed Overheat protection Positive DSBGA-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS