LP5900TLX-1.575/NOPB
MFR.Part #
LP5900TLX-1.575/NOPB
JLCPCB Part #
C3744751
Package
DSBGA-4(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.575V 150mA 150mV@(150mA) 5.5V 50uA 6.5uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DSBGA-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS