LP5900SD-2.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP5900SD-2.5
JLCPCB Part #
C3747807
Package
WSON-6(2.2x2.5)
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 150mV@(150mA) 2.5V 5.5V 50uA Fixed Low ESR、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Short Circuit Protection、Under Voltage Lockout (UVLO) Positive WSON-6(2.2x2.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS