LP3994TLX-1.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3994TLX-1.5
JLCPCB Part #
C3750910
Package
WFBGA-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 4.5mV@(1mA) 5.5V 50mA 50uA 70dB@(100Hz) 95uVrms Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WFBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators