BH15RB1WGUT-E2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BH15RB1WGUT-E2
JLCPCB Part #
C3748447
Package
WFBGA-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 100mV@(100mA) 150mA 34uA 5.5V 63dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive WFBGA-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS