LP3991TL-1.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3991TL-1.3
JLCPCB Part #
C3749190
Package
DSBGA-4(1x1.3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V 100uA 160mV@(300mA) 300mA 4V 65dB@(1kHz) Fixed Overheat protection Positive DSBGA-4(1x1.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS