LP5900TLX-2.65/NOPB
MFR.Part #
LP5900TLX-2.65/NOPB
JLCPCB Part #
C3751062
Package
DSBGA-4(1x1.3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150mV@(150mA) 2.65V 5.5V 50uA Fixed Over Temperature Protection Positive DSBGA-4(1x1.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS