LP3964ES-1.8
MFR.Part #
LP3964ES-1.8
JLCPCB Part #
C3752616
Package
D2PAK(TO-263-5)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Positive D2PAK(TO-263-5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS