LP3964ES-1.8
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3964ES-1.8
JLCPCB Part #
C3749088
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 350mV@(800mA) 7V 800mA 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Enable、Reverse Current Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS