LP3963ET-3.3
MFR.Part #
LP3963ET-3.3
JLCPCB Part #
C3747368
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150uVrms 3.3V 3A 6mA 7V 800mV@(3A) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators