LP3965ES-3.3
MFR.Part #
LP3965ES-3.3
JLCPCB Part #
C3747823
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 3.3V 550mV@(1.5A) 7V 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS