LP3962EMP-1.8
MFR.Part #
LP3962EMP-1.8
JLCPCB Part #
C3745207
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 1.8V 550mV@(1.5A) 7V 9mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators