TLV1117LV12DCYT
MFR.Part #
TLV1117LV12DCYT
JLCPCB Part #
C86724
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 100uA 1A 455mV@(1A) 5.5V 60uVrms 65dB@(100Hz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS