LP38841T-1.2/LF03
MFR.Part #
LP38841T-1.2/LF03
JLCPCB Part #
C3749244
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 150uVrms 30mA 5.5V 75mV@(0.8A) 800mA 80dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS