LP3881ES-1.2
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3881ES-1.2
JLCPCB Part #
C3743813
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 160mV@(800mA) 30uA 5.5V 800mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators