LP3891ES-1.2
MFR.Part #
LP3891ES-1.2
JLCPCB Part #
C3746365
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 30uA 400mV@(800mA) 5.5V 800mA Fixed Over Current Protection、Overheat protection Positive TO-263-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS