LP3873ES-2.5
MFR.Part #
LP3873ES-2.5
JLCPCB Part #
C3745223
Package
D2PAK(TO-263-5)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V@(3A) 2.5V 3A 7V 9mA Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Short Circuit Protection Positive D2PAK(TO-263-5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS