LP2989ILD-2.5
MFR.Part #
LP2989ILD-2.5
JLCPCB Part #
C3748360
Package
WSON-8(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 175uA 2.5V 500mA 60dB@(1kHz) 650mV@(500mA) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive WSON-8(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators