LP3981ILD-2.5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3981ILD-2.5
JLCPCB Part #
C3748316
Package
WSON-6(3x4)
Description
-40℃~+125℃ 1 120uA 2.5V 200mV@(300mA) 300mA 6V Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、Enable、Short Circuit Protection Positive WSON-6(3x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators