LP2986IM-3.3
MFR.Part #
LP2986IM-3.3
JLCPCB Part #
C3746046
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 120uA 16V 200mA 3.3V 350mV@(200mA) 65dB@(1kHz) Fixed Low ESR、Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection、Reverse Current Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators