MIC37101-1.8BM
MFR.Part #
MIC37101-1.8BM
JLCPCB Part #
C3749051
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 1A 25mA 500mV@(1A) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators