LM78S40N
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM78S40N
JLCPCB Part #
C3191411
Package
PDIP-16
Description
-40℃~+125℃@(TA) 1 1.25V~40V 1.5A 100kHz 2.5V~40V Adjustable Boost、Buck Buck、Boost Built-in No PDIP-16 DC-DC Converters