LM2672M-3.3
MFR.Part #
LM2672M-3.3
JLCPCB Part #
C3192669
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1A 260kHz 3.3V 6.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No SOIC-8 DC-DC Converters ROHS