LM2596S-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2596S-12/NOPB
JLCPCB Part #
C95366
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 150kHz 3A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters ROHS