LM1085IS-12
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1085IS-12
JLCPCB Part #
C3744674
Package
D2PAK(TO-263-3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(3A) 10mA 12V 18V 3A 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、ESD Protection Positive D2PAK(TO-263-3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS