LM2990SX-15-NS
MFR.Part #
LM2990SX-15-NS
JLCPCB Part #
C3752152
Package
D2PAK(TO-263-3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15V 1A 1V@(1A) 26V 500uVrms 52dB@(1kHz) 9mA Fixed Negative Over Temperature Protection、Short Circuit Protection D2PAK(TO-263-3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators