MSP430FR2000IPW16R
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
MSP430FR2000IPW16R
JLCPCB Part #
C2053192
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 12 16 Bit 16MHz 512Byte 512Byte Built-in FRAM MSP430 CPU16 TSSOP-16 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS