74AC11240DW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74AC11240DW
JLCPCB Part #
C1548908
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 3V~5.5V 4 74AC 80uA Tri-State Unidirectional SOIC-24-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS