74ACT11240DW
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74ACT11240DW
JLCPCB Part #
C1548289
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 6ns@5V,50pF 74ACT 80uA Tri-State Unidirectional SOIC-24-300mil Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS