PGSMAJ28CA E3G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
PGSMAJ28CA E3G
JLCPCB Part #
C20565402
Package
DO-214AC (SMA)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 28V 34.4V 400W@10/1000us 45.4V 8.8A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC (SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS