SMBJ26AHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ26AHR5G
JLCPCB Part #
C2445201
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 14.9A 1uA 26V 28.9V 42.1V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS