TK20V60W,LVQ
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TK20V60W,LVQ
JLCPCB Part #
C5986420
Package
DFN-4-EP(8x8)
Description
1 N-channel 1.68nF@300V 156W 170mΩ@10V 20A 3.7V 48nC@10V 600V DFN-4-EP(8x8) MOSFETs ROHS