TCR5RG17A,LF
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR5RG17A,LF
JLCPCB Part #
C5797549
Package
WCSP4F(0.645x0.645)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.7V 320mV@(500mA) 5.5V 500mA 5uVrms 7uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive WCSP4F(0.645x0.645) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS