TCR2EN36,LF
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR2EN36,LF
JLCPCB Part #
C6331440
Package
SDFN-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 130mV@(150mA) 200mA 3.6V 35uA 6V 73dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SDFN-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS