TC74ACT240F(EL,F)
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TC74ACT240F(EL,F)
JLCPCB Part #
C7399428
Package
SOP-20
Description
-40℃~+85℃ 2 24mA 24mA 4 4.5V~5.5V 5.7ns@5V,50pF 74ACT 80uA Tri-State SOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS