TLM3AER016FTE
MFR.Part #
TLM3AER016FTE
JLCPCB Part #
C1721360
Description
16mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS