RQ73C2A36R5BTD
MFR.Part #
RQ73C2A36R5BTD
JLCPCB Part #
C2083853
Description
-55℃~+155℃ 100V 200mW 36.5Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS